Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Akce v okolí

Akce v okolí


2 Následující

TBA

Datum konání
Typ

Více

Inteligence zvířat

Místo
Purkyňova 592, Jižní Předměstí, 30100 Plzeň
Datum konání

Snad díky tomu, že máme více volného času a méně sociálních kontaktů než lidé v dřívějších dobách, začali jsme se v mnohem větším počtu i míře sbližovat se zvířaty. Kontakt s nimi obohacuje naše životy, a někdy, bohužel, jsou dokonce našimi jedinými blízkými bytostmi. Protože jsme si blíže, je pro nás nejen zajímavé, ale i důležité o našich zvířecích přátelích vědět více. Chceme jim porozumět, protože nám pomáhají být šťastní a my jim to rádi vracíme. Proto chceme vědět kdy, co a jak cítí, jak nám jsou schopna rozumět a zda opravdu rozumíme i my jim. Myslí podobně jako my nebo svět poznávají a chápou jinak? Jsou inteligentní a je to inteligence stejná nebo alespoň podobná té naší? Proč nás milují a proč v nás vzbuzují tak hluboké city? Je mnoho otázek, které blízké soužití se zvířaty vyvolává a určitě stojí za to hledat na ně odpovědi.Použijeme některé starodávné filozofické koncepty, abychom se podívali na to, co nás se zvířaty spojuje, i na to, co nás činí odlišnými. Pokusíme se odhalit, zda naše soužití nemůže mít i hlubší význam a dopad, než je pouhá individuální náklonnost a opora, než to, že je nám s nimi dobře, a doufat, že to platí i naopak.Stále více lidí chce „mít“ zvíře. Je však možné je vlastnit? Nebo je to jinak a musíme se maximálně starat o jejich skutečné potřeby, protože jsme za ně převzali odpovědnost podobně, jako když máme děti? Proto je důležité je poznat a porozumět jim, abychom pracovali na našem vztahu ku prospěchu všech.

Více

Duše indiána

Místo
Purkyňova 592, Jižní Předměstí, 30100 Plzeň
Datum konání

Společně pronikneme do světa severoamerických indiánů, kteří nás mohou přiblížit poznání zákonů přírody, lidského soužití i ušlechtilé hrdosti. Jejich pestrá mytologie v člověku i dnes probouzí morální prvky, které svou přímostí a upřímností mohou zasáhnout naše srdce.Jako příklad si uveďme úryvek ze zápisků Ohiyesy: „U nás prvních Američanů se naše hrdost mísí s výjimečnou pokorou. Duchovní arogance je naší povaze a našemu učení cizí. Nikdy jsme neprohlašovali, že síla artikulované řeči je důkazem naší nadřazenosti nad „němými tvory“, na druhé straně je to pro nás nebezpečný dar. Hluboce věříme v ticho – znak dokonalé rovnováhy.“

Více

BasinFireFest 2022

Datum konání
Typ

Basinfirefest se vrací! www.basinfirefest.cz www.facebook.com/BasinfirefestOfficial Po dvouleté pauze se západočeský festival Basinfirefest naplno navrací k životu. Jeho 16. ročník se, jak bylo zvykem, bude konat ve Spáleném Poříčí na Plzeňsku ve dnech 23. - 26. 6. 2022. Začněme prvními potvrzenými interprety. Nedá se nevšimnout, jak ukrajinští JINJER v čele s charismatickou Tatianou Shmailyuk dobývají svět a vyprodávají jednu show za druhou, včetně té v Praze. Proto si jejich úspěch z posledního Basinfiru zopakujeme. Progresivní groove muzika s ženským vokálem je blízká i moldavským INFECTED RAIN, kteří ve své tvorbě spojují nu metal, metalcore nebo melodický death metal. Z moderny se přesuneme ke klasičtějšímu hardcore zvuku a kapele, která i po letech má stále co říct. Ano, přijede Gary Meskil s PRO-PAIN. Posledními zpoza hranic pro dnešní oznámení jsou VAN CANTO, kteří se vyjma bicích rozhodli hrát heavy/symphonic metal bez hudebních nástrojů a ty suplovat šesti hlasy. Metalová acapella – i tak to lze! A nyní zástupci z našich luhů a hájů. Jako první představujeme Klatováky TRAUTENBERK, kteří jsou na poříčské louce s jejich energickou show svérázného rock‘n‘rollu okořeněného kostýmy a neutuchající energií tanz metalu jako doma. Další parta má sice základnu v Praze, ale členové se scházejí z různých míst Evropy. Řeč je samozřejmě o dudáckém punk rocku PIPES AND PINTS. S novou deskou, která vychází právě dnes 1. 11. 2019 a nese název „Country Hell“, přijede Tomáš Hajíček a jeho KRUCIPÜSK. Jsme zvědavi, jak vás jejich „venkovské peklo“ rozpálí. Je libo thrash?! Pak si v programu pohlídejte DEBUSTROL, kteří jsou s českou metalovou scénou tvrdě spjati. Podobnou stálicí scény jsou také klatovští ASMODEUS, kteří rovněž thrashují, ale jejich progresivní pojetí namísto údernosti stojí na promyšlenosti. Letní zastávku si po několika letech přijede zopakovat energická sestava GAIA MESIAH a punkovou scénu uvedou SPS a E!E. Další kapely budou průběžně přibývat, těšte se na pestrou nabídku tuzemských i zahraničních umělců a nezapomeňte na 11. listopad, kdy spouštíme předprodej v úplně novém e-shopu. Předprodej vstupenek: http://shop.basinfirefest.cz 2017 http://bandzone.cz/akce/430310 2016 http://bandzone.cz/akce/392890 2015 http://bandzone.cz/akce/358261 2014 http://bandzone.cz/akce/331518 2013 http://bandzone.cz/akce/295323 První vlna vstupenek za 900,- Kč je pryč.

Více
2 Následující